18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Osmani përkujton komandant Drinin: Nderimi më i madh për të do të jetë kur autorët të dalin para drejtësisë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka përkujtuar në 23 vjetorin e vrasjes ish-komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Ekrem Rexha, i njohur me nofkën “Drini”.

Osmani tha se nderimi më i madh për të do të jetë kur autorët të dalin para drejtësisë.

Presidentja më tej ka thënë se figura e komandant Drinit do të jetë përjetësisht.

“Komandant Drini ishte njeriu që kontributin e tij për luftën në radhët e UÇK-së u përpoq ta vazhdojë pas lufte në ndërtimin e paqes. Fatkeqësisht aktiviteti i tij për të mirën e vendit u ndërpre dhunshëm 22-vjet me parë. Kosova humbi njeriun që demonstroi vullnet dhe dashuri për këtë vend. Figura e tij do të jetë përjetësisht e nderuar. E nderimi më i madh për të do të jetë kur autorët të dalin para drejtësisë”. / PrizrenPress.com

May be an image of 2 people and text that says "UCK"

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Lajmet e Fundit