2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Qytetari e shpëton qenin nga rrjedha e lumit në Prizren

Një qytetar e ka shpëtuar një qen, i cili kishte rënë në shtratin e lumit në qytetin e Prizrenit.

Në një video të publikuar sot nga Literal Media shihet qytetari ishte i lidhur me një litar në bel derisa futej në shtratin e lumit dhe e kap qenin, i cili ishte skajuar në një qosh, dhe ishte në rrezik për jetë.

Teksa rreth mureve të shtratit të lumit, ishte një numër i madh i qytetarëve të cilët brohoritën kur qeni u shpëtua, transmeton KlanKosova.tv.

Më Shumë

Vërmicë: Sekuestrohen rreth 270 kilogramë mish të pa përdorshëm

Policia e Kosovës ka sekuestruar 270 kilogramë mish në pikëkalimin kufitar Kosovë – Shqipëri nga dy shtetas shqiptarë. Sipas policisë, gjatë kontrollit në njërin automjet,...

Osmani takon presidentin e Emirateve, flasin për thellimin e bashkëpunimit

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, me të cilin ka diskutuar për...

Lajmet e Fundit