13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Kapet një person në Vërmicë me 3 gramë marihuanë

Është arrestuar një person në pikën kufitare në Vërmicë. Gjatë kontrollit atij i ishin gjetur 3.06 gramë marihuanë.

Ngjarja ka ndodhur në orët e brendshme të së shtunës, ndërsa shtetasi i Kosovës është dërguar në mbajtje.

“Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe me vendim të tij i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Më Shumë

Tymi i zjarreve kanadeze kaplon New Yorkun, keqësohet cilësia e ajrit – shteti vë në dispozicion 1 milion maska

Shteti i New Yorkut pritet të vë në dispozicion për qytetarët 1 milionë maska për shkak të ajrit të ndotur nga zjarret që u...

Burri në Suharekë raporton se shtëpisë së tij i është vënë zjarri, dyshon te gruaja me të cilin ishin ndarë me gjyq

Një burrë në Suharekë ka raportuar në Polici se shtëpia e tij kishte filluar t’i digjet. Ai dyshon se zjarrin mund ta ketë shkaktuara bashkëshortja...

Lajmet e Fundit