15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Katër liderët kryesorë të partive takohen në Shkup

Pritet që sot në Shkup të takohen liderët e katër partive më të mëdha edhe atë të kryetarit të VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, atij të LSDM-së Zoran Zaev, të PDSH-së, Menduh Thaçi dhe të BDI-së, Ali Ahmeti.

Sipas “Zhurnal”, pjesë e këtij takimi do të jenë dhe ambasadori amerikan Xhes Bejli dhe ai i Bashkimit Evropian, Aivo Orav.

Pritet që takimi të zhvillohet në orën 13.30 minuta në Klubin e Deputetëve, vazhdim i takimit që filloi të enjten, me qëllim të daljes nga kriza politike në Maqedoni.

Më Shumë

Shkrimtari që i dha pavdekësinë artit skenik

Ma do mendja se Uilliam Shekspiri (William Shakespeare), ka qenë, është dhe do të jetë përherë shkrimtari më i njohur në botë. Për të...

Grenelli në Tiranë, takon Ramën: Duhet ta lirojmë sa më shpejtë Thaçin nga burgu

sh i dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Richard Grenell, po qëndron në Tiranë ku ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin...

Lajmet e Fundit