5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

KEDS njofton për vendet ku sot do të ketë ndërprerje të rrymës në Prizren

KEDS ka njoftuar se sot do të realizojë punime në rrjet dhe si pasojë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa pjesë të vendit.

Prizren

1.

TS 35/10kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Poslishta (Kodi:30035006) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Fshatrat: Grazhdanik, Kobajë, Muradem, Nashec (një pjesë), Poslishtë dhe Vlashnjë..

Arsyeja: Përforcim apo ndërrimi shtyllave të TM të dëmtuara dhe përforcimi i përçuesve

Më Shumë

Kryeministri Kurti sot në interpelancë për situatën në vend

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot është ftuar në interpelancë për çështjen "Masat urgjente të Qeverisë së Republikës së Kosovës në raport...

Vdes ish-gazetari Seremb Gjergji

Ka vdekur ish gazetari i njohur kosovar, Seremb Gjergji. Ai gjithashtu në vitin 2016 ishte kandidati i pavarur për president të Republikës së Kosovës Seremb...

Lajmet e Fundit