30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Këta janë deputetët e LDK-së

IsaMustafa-LDKJa 28 emrat e mundshëm për të qenë deputetë të LDK-së në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës.

ISA MUSTAFA M 94,031

ANTON QUNI M 19,341

ISMET BEQIRI M 13,158

HAKI DEMOLLI M 11,661

NUREDIN IBISHI M 11,322

KUJTIM SHALA M 10,559

ARBEN GASHI M 10,922

SABRI HAMITI M 9,643

AVDULLAH HOTI M 8,775

ARMEND ZEMAJ M 8,643

NASER OSMANI M 7,599

FATMIR REXHEPI M 7,071

HATIM BAXHAKU M 7,179

ADEM SALIHAJ M 6,952

BLERIM GRAINCA M 6,794

ALI SADRIU M 6,706

AGIM ADEMAJ M 6,507

MURAT HOXHA M 6,360

SADRI FERATI M 6,484

VJOSA OSMANI F 30,431

TEUTA RUGOVA F 28,363

LIRIJE KAJTAZI F 7,779

NJOMZA EMINI F 7,559

HYKMETE BAJRAMI F 7,439

SYNAVERE RYSHA F 5,941

ALMA LAMA F 5,855

TEUTA SAHATQIJA F 5,523

BESA GAXHERRI F 5,402

Më Shumë

Fatmir Limaj nderohet në Parlamentin e Shqipërisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtaren e kryesisë së Nismës, Xhevahire Izmaku,...

Sulmohet një zyrtar në Suharekë

Dje,  në ora 18:30, në Suharekë, është arrestuar një mashkull kosovar i dyshuar për kryerjen e veprës së sulmit ndaj një personi zyrtar. Pas arrestimit,...

Lajmet e Fundit