21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Kilaj: Begaj po i largon njerëzit nga puna – Begaj: Nuk është e vërtet

Begaj dhe KilajPartia Demokratike e Kosovës(PDK) në Malishevë ka akuzuar IQM-në për largim nga puna të njerëzve profesional.

“Kreu i Komunës Ragip Begaj ka vazhduar me përndjekjen e kundërshtarëve politik duke larguar nga puna zyrtarët e certifikuar dhe zëvendësuar me zyrtarë të pa certifikuar të cilët nuk kanë të drejtë ligjore as të vendosin nënshkrimin në shkresa zyrtare”, ka thënë kryetari i Degës së PDK-së, Isni Kilaj.

“Pas largimit të 12 drejtorëve nga vendi i punës si menaxher është larguar edhe Elmi Paçarizi ,zyrtar me certifikim të avancuar të prokurorimit…”.

Kryetari i Komunës, Ragip Begaj, ndërkaq ka mohuar se është larguar Paçarizi nga puna.

“Paçarizi në pozitën e re e ka të njëtën kategori të vendit të punës me të njëjtën pagë”, ka thënë Begaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shaqiri mund të rikthehet në Basel

Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Basel, aty ku u formua si lojtar profesionist. “Mendoj se nëse të dyja palët duam me të vërtetë kalimin...

Shok me Strakoshën, Erik Lamela prezantohet në Greqi

Erik Lamela transferohet në Greqi. 32-vjeçari, i cili në fillimet e karrierës cilësohej si një nga talentet më të mëdhenj të futbollit argjentinas, është...

Lajmet e Fundit