25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Hashim, doku në Prizren !

hashim thaci 3Partitë opozitare dhe shoqëria civile kërkojnë nga lideri i PDK-së, Hashim Thaçi që të vije sa më shpejt në Prizren për të formuar Qeverinë “Muja III”.
Lulëzim Kabashi nga koalicioni AAK-LDD u ka bërë thirrje kryeministrit Thaçi dhe ministrit Enver Hoxhaj që të vijnë në Prizren dhe të zbatojnë marrëveshjen e nënshkruan në balotazhin e 1 dhjetorit të vitit të kaluar.

“Kryetari Muja nuk mund të vendosë ngase marrëveshjet janë nënshkruar me kryeministrin Thaçi dhe ministrin Hoxhaj dhe zbatimi i këtyre marrëveshjeve është në dorën e tyre”, ka thënë Kabashi,shkruan Koha Ditore.

“Ne presim që në 3-4 ditët e ardhshme të vihet në funksion marrëveshja në mënyrë që qeveria e re të nuse punën “.

Përveç partive në koalicion thirrje për formimin e qeverisë së re në Prizren kanë bërë edhe partitë opozitare dhe shoqëria civile.

Kryetari i Degës së PDK-së në Prizren,Minir Krasniqi ka shprehur bindjen se ”në seancën e ardhshme të KK-së kryetari Muja do t’i njoftojë këshilltarët me emrat konkret të drejtorive”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zgjatet orari i punës për shërbyesit civilë në Suharekë

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka marr vendim që të zgjatet orari i punës i shërbyesve civilë dhe i Qendrës për shërbime...

I vidhet vetura një personit në Prizren

Një burrë ka njoftuar policinë në Prizren se persona të panjohuar ia kanë vjedhur veturën. Siç bën të ditur policia, rasti është duke u hetuar. “Ankuesi...

Lajmet e Fundit