15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Kim Kardashian tregon gjoksin në veshjen provokuese nga “Balenciaga” gjatë Javës së Modës në Paris

Kim Kardashian bëri një shfaqje karakteristike dhe provokuese në një album të ri fotografish në Instagram të mërkurën. Fotografitë duket se janë realizuar të dielën, kur Kim shfaqi një stil të përsosur si gruaja e një mafiozi, e veshur me një pallto të “Balenciaga”-s, me printe të kafshëve, teksa shijonte bukuritë e Parisit.

Ajo mbështolli veten me xhaketën ndërsa shkonte për të drekuar në “Costes”, një hotel luksoz shumë pranë Place Vendôme. Gjatë asaj daljeje ditore, u pa duke mbajtur fasha në dy nga gishtërinjtë e saj, megjithatë Kim nuk ka shpjeguar ende se si ka lënduar dorën e saj.

Në albumin e saj të ri në Instagram, ajo mbante të njëjtën pallto provokuese me printe të kafshëve – teksa shfaqi një pjesë të madhe të gjoksit të saj në dekoltenë e hapur, shkruan DailyMail.

Kim ngriti duart për të rregulluar syzet e saj futuristike me ngjyrë të kuqe, duke bërë që fashat në dorën e saj të majtë të bëhen edhe më të dukshme.

Kardashian ndodhej në kryeqytetin francez për Javën e Modës në Paris, ku padyshim siguroi një vend në rreshtin e parë për të parë shfaqjen e “Balenciaga”-s.

Ndërsa ishte atje, u ul pranë ikonës së ekranit meksikan, Salma Hayek, dhe përpiqej t’i mësonte asaj si të bënte një ‘selfie’.

Duket se Kim kishte një sukses të kufizuar në transmetimin e aftësive të saj si influencuese, pasi fytyra e Salma-s u pre nga ‘selfie’ që më në fund e mori dhe e postoi në Instagram.

Salma është e martuar me manjatin francez François-Henri Pinault, kryetar i gjatë dhe CEO i grupit mëmë të “Balenciaga”-s, Kering Group.

Ndërkohë, Kim ka gjithashtu një lidhje të gjatë me shtëpinë e modës, duke modeluar shpesh herë dizajnet e saj përpara se të bëhej ambasadore e markës këtë janar.

Të dy, Kim dhe Salma, u përballën me akuzat e ashpra verën e kaluar kur “Balenciaga” u godit për një fushatë reklamimi që përfshinte fëmijët.

Disa fotografi tregonin fëmijë që mbanin çanta në formë ariu të veshur me dukje sikur janë veshje për skllavëri seksuale.

Një nga fotografitë tregonte një çantë mbi një tavolinë të mbushur me letra – nga të cilat njëra ishte një vendim i Gjykatës Supreme të Shteteve të Bashkuara që përfshinte pornografinë e fëmijëve.

Një foto e veçanërisht kontroverse tregonte një fëmijë të shtrirë në një kolltuk pranë një tavoline kafeje me gota verë dhe çelësa Stella Artois bosh. Edhe pse Kim nuk ishte pjesë e fushatës, lidhja e saj e kaluar me markën e bëri një magnet për reagimet në rritje. Nën presionin në rritje, ajo lëshoi një deklaratë duke denoncuar fushatën, duke thënë se ishte “e tmerruar” dhe “e zemëruar” nga fotografitë.

“Unë aktualisht po rishikoj marrëdhënien time me markën, bazuar në gatishmërinë e tyre për të pranuar përgjegjësinë për diçka që nuk do të kishte duhet të ndodhur kurrë për të filluar – dhe veprimet që po pres të shoh nga ana e tyre për të mbrojtur fëmijët”, tha biznesmenja, në atë kohë.

Nga ana tjetër, Salma heshti, çka e bëri atë objekt të reagimeve të ashpra duke qenë se burri i saj është në krye të kompanisë mëmë të “Balenciaga”-s.

 

Më Shumë

Berisha viziton Bashkësinë Islame të Prizrenit, uron besimtarët për Fitër Bajram

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Dega në Prizren, Zafir Berisha sot ka vizituar Bashkësinë Islame të Prizrenit për të uruar festën kryetarit dhe kryesisë së...

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Lajmet e Fundit