20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kina regjistron vetëm 1 rast të importuar me COVID-19 në 24 orët e fundit

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) konfirmoi vetëm 1 rast me Covid-19 në Shangai, dhe 15 raste të reja asimptomatike, sipas një deklarate lëshuar ditën e sotme.

Asnjë viktimë dhe asnjë rast i ri i dyshuar nuk u regjistrua të hënën, sipas NHC.

Rasti Shanghai u klasifikua si i importuar, ndërsa 15 infeksionet e reja asimptomatike ishin raste lokale.

Në total, Kina zyrtarisht ka raportuar 82.881 raste të konfirmuara dhe janë shëruar 77,853 pacientë.

Numri i viktimave nga Covid-19 është 4,633.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Ibrahim Rugova: Kokën mund të ma ndërrojnë, por mendimin kurrë

Sjellim dhjetë thënie nga presidenti historik Ibrahim Rugova, shkruan KultPlus. Arti është si jeta, secili e gjen kuptimin e tij për vete. Kosova është një vend...

Lajmet e Fundit