20.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Kizolli, Thaçit: Nuk do ta gëzosh 10 përqindëshin e 100 milionëshit për Prizrenin

Beni Kizolii ,PK1Kandidati i Partisë Konservatore (PK) për kryetar të Prizrenit, Beni Kizolli, i ka dërguar një porosi kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit se nuk do të gëzojë 10 për qindëshin e 100 milion erove të premtuar për Prizrenin. “I nderuar, Kryeministër ju thoni se do të investoni 100 milion euro në Prizren, sepse ju besoni që bashkëveprimtarët tuaj do të udhëheqin këtë komunë, por për fat të mirë ua përkujtoj, se së pari ju nuk do të udhëheqin Komunën tonë, dhe së dyti ju nuk do të shijoni 10 përqindëshin e milionave, sepse ato janë para të bashkëqytetarëve të mi”, tha Kizolli në

Partia Konservatore e Kosovës, në kuadër të aktiviteteve të saja parazgjedhore, ka takuar banorët e lagjeve “Tabakhane” dhe “Jeni Mahallë”.

Në praninë e një numri të madh qytetarësh, kryetari i partisë Munir Basha fillimisht ka përshëndetur të pranishmit duke u shprehur i habitur me interesimin e lartë të pjesëmarrësve në takim. Basha tha se kjo tregon seriozitetin e qytetarëve për ta ndryshuar gjendjen aktuale në Prizren.

“Bashkëpunimi me qytetarët, problemet dhe kërkesat e tyre, do të jenë preokupim i yni , dhe se kjo është forma e cila do të duhej të ndiqej edhe nga pushtetet e deritanishme”, tha Basha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 960 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1960 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Dy raketa hedhës me predha, granata dore – gjenden dhe konfiskohen arsenal armësh në shtëpinë e të dyshuarit në Prizren

Një person është arrestuar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka shkaktuar dhunë fizike dhe psikike ndaj dy personave të tjerë, si dhe...

Lajmet e Fundit