17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Rexhaj: Momenti i ndryshimit politik po afrohet

rexha legjendKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, është takuar me banorët e fshatit Legjendë.

Rexhaj tha se momenti i ndryshimit politik po afrohet. “Pas zgjedhjeve të 3 nëntorit në komunën e Prizrenit do të ngritet një force e re dhe e fuqishme politike, e cila do ta mbrojë edhe përfaqësoi denjësisht vullnetin dhe interesat e qytetarëve”, tha Rexhaj. Sipas tij, deri më tani qeverisjet e kaluara përpos që kanë shpërfillur vazhdimisht qytetarin, ato janë përgjegjëse kryesore për katandisjen tonë në mjerim.

“Përpos pasurimit të paligjshëm me paranë publike, ato e rrënuan besimin e qytetarëve për një jetë më të mirë. Prandaj, tani është koha që përmes votës t’i ndëshkojmë keqbërësit dhe ta krijojmë shansin për një jetë më të mirë dhe me të dinjtetshme me Lëvizjes Vetëvendosje”, tha Rexhaj.

Ndërkaq, Libur Aliu, deputet i Parlamentit të Kosovës, tha se Arbër Rexhaj përfaqëson vullnetin dhe shpirtin e pamposhtur të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje! “ Prandaj edhe kërkojmë besimin dhe mbështetjen e qytetarëve, për ta bërë ndryshimin e shumëkërkuar dhe për t’ia kthyer Prizrenit dinjitetin e humbur nga qeveritë e kaluara”, tha Aliu. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24...

Latifi takon ministren Hajdari, flasin për investimet në Parkun Industrial në Opterushë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është takuar me ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, me të cilën ka biseduar për...

Lajmet e Fundit