13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Kompany, një nga emrat për t’u bërë trajner i Burnley-t

Legjenda e Manchester City-t, Vincent Kompany, është shfaqur si një pretendent për të marrë postin e lirë të trajnerit në Burnley pas shkarkimit të Sean Dyche në mes të prillit.

Kompany aktualisht është në krye të Anderlecht-it në Belgjikë, me punën e tij të parë si trajner që nga pensionimi.

Tani, Burnley po kërkon një zëvendësues afatgjatë për Dyche dhe Kompany është një nga emrat në listën e tyre të objektivave të mundshëm.

Trajneri i Derby County, Wayne Rooney është gjithashtu në garë, pasi ka lënë përshtypje pavarësisht rënies së tyre në Ligën e parë.

Chris Wilder i Middlesbrough dhe Carlos Carvalhal i Braga janë të tjerë të lidhur me Burnley-n.

Kompany, ende vetëm 36 vjeç, ka qenë në krye të Anderlecht që nga vera e vitit 2020.

Ai përfundoi i treti dy herë dhe aktualisht ka skuadrën në play-off, me një shans për të fituar titullin.

/Albanianpost.com

Më Shumë

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

“Do të shkoj në shtëpi ta marr Kallashnikovin dhe do t’ju vras të gjithëve”, si u kërcënuan pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarët e KFOR-it italian janë kërcënuar me vrasje nga dy persona në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Dy të dyshuarit lidhur me rastin tashmë janë prangosur...

Lajmet e Fundit