6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Komuna e Prizrenit nënshkruan memorandum mirëkuptimi me UN Women

Komuna e Prizrenit ka nënshkruar Memorandum Mirëkuptimi me Entitetin e Kombeve të Bashkuara për Barazi Gjinore dhe Fuqizim të Grave (UN Women).

Aktivitetet në kuadër të këtij Memorandumi do të realizohen në kuadër të Projektit të UN Women “Financimi Transformativ për Barazi Gjinore në Ballkanin Perëndimor (2020-2024)” financuar nga Agjencia Suedeze për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Zhvillim.

“Të gjitha aktivitetet do të realizohen në përputhje me rregulloret, rregullat dhe direktivat e UN Women”, thuhet në njoftim të komunës./PrizrenPress.com

Më Shumë

Sot shqyrtohen Projektligjet për zyrtarët dhe pagat në sektorin publik

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi në parim...

Varroset futbollisti Erion Kajtazi (Foto)

Futbollisti i grupmposhave të reja të Trepçës ’89, Erion Kajtazi, është varrosur sot në fshatin Zasellë të Mitrovicës. Kajtazi vdiq tragjikisht dje nga ataku kardiak...

Lajmet e Fundit