6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Totaj pret zv/ministrin Durmishi – bisedojnë për ndërtimin e ashensorëve për ngjitje në Kalanë e Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me pjesëtarë të ekzekutivit, mirëpritën sot zëvendësministrin e Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi, përfaqësuesit e “Swiss Contact”, Argjentina Grazhdani dhe Fisnik Reçica.

Siç bëhet e ditur, biseduan për jetësimin e projektit të ndërtimit të strukturës dhe ashensorëve për ngjitje në Kalanë e Prizrenit

“Me këtë rast, biseduan për jetësimin e projektit të ndërtimit të strukturës dhe ashensorëve për ngjitje në “Kalanë e Prizrenit” që do të jetë një tjetër element atraktiv për turistët e huaj dhe vendës që do ta sodisin qytetin nga një dimension krejtësisht tjetër dhe do ta përjetojnë bukurinë që sjell ngjitja në Kalanë e qytetit”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

E rrahu vëllanë për pronë, arrestohet një person në Prizren

Një person është arrestuar të premten rreth orës 13 në Prizren, pasi dyshohet se e ka rrahur vëllanë e vet pas një mosmarrëveshjeje në...

Vëllaznimi shënon fitore të madhe kundër Ponte Prizrenit

Vëllaznimi ka shënuar fitore shumë të vlefshme, duke mundur Ponte Prizrenin me rezultat 74:66 (18:17, 21:9, 18:24, 17:16), në xhiron e 13-të të Prince...

Lajmet e Fundit