24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Komuna e Prizrenit pastron mbeturinat në lagjen “Bajram Curri”

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se ka bërë pastrimin e tërësishëm të mbeturinave të grumbulluara në lagjen “Bajram Curri”. Me këtë rast, kjo komunë ka kërkuar nga qytetarët ta mbajnë ambientin të pastër, raporton PrizrenPress

“Kemi filluar me pastrimin e të gjitha hapësirave ku ka grumbullim të mbeturinave. Sot kemi bërë pastrimin e tërësishëm të mbeturinave të grumbulluara në Lagjen “Bajram Curri”. Të gjitha vendet ku ka grumbullim të mbeturinave do pastrohen, në çdo lagje të qytetit e në çdo fshat të Komunës së Prizrenit”, ka njoftuar Komuna e Prizrenit.

“Poashtu apelojmë tek të gjithë qytetarët e Komunës sonë, ta ruajmë e ta mbajmë pastër ambientin ku jetojmë, në lagjet tona e kudo që ndodhemi”./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Dua Lipa bën joga në plazhet e Shqipërisë

Ylli botëror Dua Lipa, këto ditë ndodhet në Shqipëri. Dua së fundi publikoi disa foto në Instagram ku shfaqej në poza me bikini dhe në...

Edhe sot, reshje dhe vranësira në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik njofton se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë celsius, ndërsa...

Lajmet e Fundit