22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Konjufca pret në takim kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, këtë të mërkure nga ora 10:00 do të takohet me homologen e tij nga Shqipëria, Lindita Nikolla.

Nikolla do ta bëjë vizitën e parë zyrtare në Kosovë pas marrjes së detyrës në krye të Parlamentit të Shqipërisë.

Kujtojmë se në urimin për zgjedhjen e saj si kryetare e parlamentit, Konjufca i bëri ftesë për vizitë Nikollas.

Ndërsa, përveç Konjufcës, ftesë për vizitë i bëri edhe kryeministri Albin Kurti homologut të tij shqiptar, Edi Rama.

Më Shumë

Sot nisin tri nga pesë ligat kryesore

Pritjes i erdhi fundi, pasi sot do të nis liga më e fortë e futbollit në planet Premier League. Sezoni 2022-2023 i Premier League do...

Burri nga Rahoveci: Gjakovarët s’kanë qef me u martu me katunarë

Një burrë nga Rahoveci ka marrë vëmendje me një deklaratë që e ka bërë për gjakovarët. Sipas tij, gjakovarët s’kanë qejf të martohen me ‘katunarë’....

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit