4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Kontradiktori

Ramadan Muja 2Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja nuk do të emërojë drejtorin e ri të Ekonomisë dhe Financave deri në një vendim të prerë të organeve gjyqësore. Drejtori i suspenduar Mehmet Bytyc po hetohet nën dyshimin se se ka shfrytëzuar seksualisht një vajzë të mitur.

“Sa i përket zëvendësimit ose jo të drejtorit të Financave kjo varet nga vendimi definitiv i që do të marrë Gjykata”, ka thënë Muja.

Ndërkaq, javën e kaluar kryetari Ramadan Muja kishte shkarkuar Mehmet Butuc nga posti i drejtorit të Ekonomisë dhe Financave, pasi që Gjykata në Prizren, ia kishte caktuar një muaj arrest shtëpiak./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit