17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Kryeimami Bislimaj për vonesat e haxhinjve: Nuk ka vend për shqetësim

Sipas tij nuk ka vend për shqetësim.

“I pash lajmet që janë duke qarkulluar për haxhinjtë. Bëhet fjalë për vonesa të fluturimeve nga agjencionet sepse nuk ka ndonjë vonesë që rrjedh nga BIK. Aeroportet kanë ato komunikimet e tyre. Ka qenë plan me u kthy grupe- grupe nga data 8-9 korrik mirëpo tash ështe shty për një ditë, 9-10-11 eventualisht 12 korrik, mirëpo nuk ka vend për shqetsim aspak. Çdo gjë është në rregull”, ka njoftuar kryeimami Bislimaj për TV Prizrenin.

Ndryshe këtë vit nga Kosova për në vendet e shenjta kanë udhëtuar 1597 haxhilerë.

Më Shumë

Testi i Arritshmerisë këtë vit do të mbahet dy ditë, më 25 dhe 28 qershor

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja e nxënësve nëpër klasa do...

Haliti e mohon së Vataj do të kalojë në AAK: Të palëkundur në rrugëtimin e përbashkët politik

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka mohuar mundësinë se ish-deputeti i kësaj partie, Ramë Vataj, do të kalojë në AAK. Në profilin e tij në...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit