9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Kryeministri Kurti emëron Sylejman Elshanin zëvendësministër të ri të Kulturës

Pas lirimit nga detyra, që ditë më parë iu bë Sejnur Veshallit, kryeministri Albin Kurti, tashmë ka emëruar Sylejman Elshanin, në pozitën e zëvendësministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.

Në dokumentin e vendimit, thuhet se Elshani, do të jetë përgjegjës për menaxhimin e aktiviteteve në fushat e përcaktuara nga ministri, por dhe të tjera.

Siç pati deklaruar ditë më parë, Sejnur Veshall, u shpreh se lidhur me shkarkimin e tij, kryeministri Albin Kurti i pati thënë se iu bë e padrejtë.

E sipas Veshall, shkarkimi i tij ndodhi meqë ai mbronte kryeministrin Albin Kurti por edhe ministrin e Kulturës, Hajrullah Çeku.

Më Shumë

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

143 vjet nga lindja e Mit’hat Frashërit

Mit’hat Frashëri, i njohur me epitetin Lumo Skëndo, ka lindur më 25 mars 1880 në Janinë. Ishte pinjoll i Dulellarëve të Frashërit, i biri...

Lajmet e Fundit