5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Kryetari i Suharekës tregon çka bisedoi me ministrin e kulturës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot është takuar me kryetarin e Suharekës, Bali Muharremaj, gjatë vizitës së ministrit në këtë qytet.

Siç ka treguar, Muharremaj, në këtë takim është diskutuar për projektet në Komunën e Suharekës, në sferën e kulturës, rinisë dhe sportit.

“Sot ishte në vizitë Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit z.Hajrulla Çeku, me të cilin biseduam për projekte të ndryshme të cilat pritet të realizohen në vazhdim”.

“Unë e kam shprehur gadishmërinë time, që të bashkëpunojmë gjithmonë në shërbim të qytetarëve”, ka shkruar Muharremaj në Facebook, të martën.

Më Shumë

Rama publikon pamje nga Ura e Madhe e Kukësit: Spektakël mbresëlënës inxhinierik

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar pamje nga puna që po bëhet në Urën e Madhe të Kukësit, për të cilën tha se...

Pasi arrestohet në Prizren, dërgohet në burgun e Dubravës

Një person i kërkuar është arrestuar në Prizren. Ai është dërguar në vuajtje ë dënimi në burgun e Dubravës. “Në bazë të urdhëresës së gjykatës është...

Lajmet e Fundit