1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Kuçi: PDK-ja ia solli fitoren Asllanajt në Suharekë

Blerim KuciBlerim Kuçi për herë të parë ka komentuar humbjen e AAK-së në Suharekë. Ai thotë se përcaktues i fitores së  Sali Asllanajt të LDK-së në këtë qytet, ka qenë PDK-ja.  “ Në Suharekë  vendos partia e tretë për fituesin”,  thotë Kuçi për “PrizrenPress”. AAK-ja nuk ka pritur  se do të humbë në Suharekë.”Nuk kemi pritur se do të humbim edhe pse ishte krijuar një klimë e tillë”.

Kryetari në largim i Suharekës, Blerim Kuçi thotë se gjatë mandatit të tij është bërë një punë e madhe në këtë qytet . Sipas tij, janë realizuar shumë projekte,  të cilat ia kanë përmisuar jetën  qytetarëve.

“Kemi bërë shumë punë. Kemi investuar dhe realizuar të gjitha premtimet që i kemi dhënë”.

Kryetari i ardhshëm i Suharekës, Sali Asllanaj,ditë me parë  ka vlerësuar se gjendja në Komunën e Suharekës është shumë e keqe.

“Qeveria e AAK-së na ka lënë shumë borxhe ,sidomos ndaj biznesve”. Ai tregon se para këtër vitesh kur ia ka dorëzuar detyrën nuk i ka lënë asnjë borxh “Qeverisë së Kuçit”. Ne asnjë borxh nuk ua kemi lënë para 4 viteve. Asnjë problem me stafin nuk e kemi lënë”.

Kryetari në largim i Suharekës, Blerim Kuçi, ndërkaq  nuk pajtohet me këtë konstatim të Asllanajt. Ai thotë se Asllanaj nuk mund të dijë gjendjen në komunë ende pa e marrë detyrën e kryetarit. “ Ai ende nuk e ka marrë detyrën dhe nuk mund ta dijë se cila është gjendja. Ai ka filluar të ankohet ende pa e marrë detyrën. Investimet që i  kemi realizuar,  Asllanaj nuk do të ketë mundësi as me i pa ëndërr, e lërë më zhgëndërr”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjermani: Mungesa e fuqisë punëtore pengon ekonominë

Mungesa e fuqisë punëtore - të kualifikuar apo dhe pa kualifikime - po pengon zhvillimin ekonomik nëGjermani. Sipas Ministrit Federal të Punës Hubertus Heil, mungesa e...

Ylli me fitore të rëndësishme në Prizren

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 70:81 (19:23, 13:21, 17:14, 21:23), në javën e 22-të të Prince Caffe...

Lajmet e Fundit