17.8 C
Prizren
E premte, 3 Shtator, 2021

Kujtim Gashi, anëtar i Kryesisë së re të PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Këshillit Drejtues për formimin e strukturave udhëheqëse të partisë, pas zgjedhjeve të brendshme.

Memli Krasniqi i ka propozuar Këshillit Drejtues, përbërjen e udhëheqjes së re të PDK-së.

PDK do të ketë katër nënkryetarë: Vlora Çitaku, Enver Hoxhaj, Uran Ismaili dhe Ramë Buja.

Ndërsa, emrat e rinj të Kryesisë janë: Bernard Nikaj, Donika Shahini, Adri Nurellari dhe Rashit Qalaj.

Përbërja e Kryesisë së re të PDK-së:

Bernard Nikaj, Donika Shahini, Jakup Nura, Bekim Qollaku, Nexhat Demaku, Evgjeni Thaçi-Dragusha, Sokol Bashota, Besa Kabashi Ramaj, Adri Nurellari, Rashit Qalaj, Zenun Pajaziti, Valdete Idrizi, Betim Gjoshi, Fehmi Mujota, Petrit Hajdari, Luljeta Veselaj-Gutaj, Blerand Stavileci, Muzafer Shala, Muhamet Haliti, Kujtim Gashi, Safete Hadergjonaj, Donjet Bislimi.

Më Shumë

Burri në Prizren kërcënon gruan dhe djalin për shkak të banesës

Një rast i dhunës në familje është raportuar dje në Policinë Rajonale të Prizrenit. Siç njofton Policia, një burrë e ka kërcënuar gruan edhe djalin...

176 pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitalin e Prizrenit

Raporti ditor i ShSKUK-së ka treguar për rastet e spitalizuara me COVID-19 nëpër klinkat COVID dhe spitalet e përgjithshme. Në klinikat Covid dhe spitalet e...

Finalizohet udhëzimi i ri për pagesa direkte, pritet të hapet aplikimi për fermerët e interesuar

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton se, ka finalizuar Udhëzimin Administrativ për Pagesa Direkte në Bujqësi për vitin 2021. Sipas MBPZHR-së, qëllimi i...

MAPL mbështet 17 komuna në Kosovë në 24 projekte me mbi 2 milion euro, përfituese edhe komuna e Prizrenit

Mbi dy milionë euro do të jenë projektet që Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, do t’i ndajë në projekte për 17 komuna të...

79 vjet nga lindja e poetit të njohur, Ali Podrimja

Ali Podrimja u lind më 28 gusht, 1942 në Gjakovë, në kohë lufte e rrethanash aspak të volitshme dhe pati një fëmijëri mjaft të...

Anulohet “Alba Festival”

Festivali më i madh i muzikës shqiptare “Alba Festival” nuk do të fillojë më 4 shtator siç ishte paraparë. Autoritetët kanë marrë vendim që ky...

Zvogëlohen pritjet për të dalë nga Kosova, numër më i vogël i veturave në pikat kufitare

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka bërë të ditur se sot vërehet fluks më i vogël i veturave në pikat kufitare dhe pritjet për...

Rama publikon emrat e ministrave të rinj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar përbërjen e qeverisë së re në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Rolin e zëvendëskryeministrit do ta marrë...

Dy vjet burgim për shoferin që shkaktoi aksidentin tragjik në Malishevë

Dardan Shala është dënuar me 2 vite burgim pasi ka pranuar se nga pakujdesia kishte shkaktuar aksident me veturë, ku kishte vdekur tani i...

Bilanc lufte në Kosovë, 36 të vdekur në 24 orët e fundit nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 36 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Ky është numri më i lartë i viktimave i...

Quni: Gropa te Sheshi i Lidhjes po e rrezikon jetën e njerëzve

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, premton se do të zgjidh problemin e gropës te Sheshi i Lidhjes, i cili që...

Ngjarja e paralajmëruar për sot në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr  sot pjesë inaugurimin e objektit për grumbullimin dhe përpunimin e produkteve pyjore jo-drunore dhe...

Ora policore dhe masat tjera, Qeveria pritet të mblidhet sot në 16:00 për t’i miratuar

Qeveria e Kosovës, siç merr vesh Gazeta Express, pritet që të mblidhet sot në orën 16:00 për të diskutuar dhe vendosur rreth shtrëngimit të...

U kapën me lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për “Posedim të substancave narkotike”, në Prizren, raporton PrizrenPress Siç njofton Policia, të dyshuarve u janë...

Japoni/ Një substancë e çuditshme gjendet në vaksinat Moderna

Japonia ka lënë në pritje një pjesë të vaksinave Moderna pasi një substancë e huaj u gjet në një shishe. Një farmacist pa disa grimca...

Vërmicë: Policia arreston tre persona për përfshirje në kontrabandim me emigrant

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës në Vërmicë. Ata dyshohet se janë të përfshirë në veprën penale ” Kontrabandim me emigrant”. Ky aksion është...

Lajmet e Fundit