18.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shtator, 2021

Situatë kritike nga zjarret në Suharekë, digjen disa shtëpi

Situata ende vazhdon të mbetet kritike nga zjarret, informon kryetari i Suharekës Bali Muharremaj.

“Edhe pse sot në mesditë nuk kemi pasur raste të zjarreve, era e fortë ka shkaktuar përplasje të telave të rrymës dhe si rezultat i kësaj situate janë djegur disa shtëpi, si në Mushtisht Sallagrazhdë, Gjinoc, e në shumë pjesë tjera”, njofton tutje Muharremaj.

Ai thotë se të gjitha ekipet janë në teren “me të gjitha kapacitet vepruese”.

“Duhet të jemi në mobilizim e sipër, ngase temperatura e lartë po shkakton zjarre në disa dimenzione, mirëpo unë shpresoj dhe besoj që edhe në fshatra po mobilizoheni në grupe vullnetare që të mbetemi vigjilent përballë kësaj situate”, thotë Muharremaj në reagimin e tij në Facebook.

 

Më Shumë

“Çdo gjë kam humbur…”, rrëfimi i gazetares afgane që po strehohet në Shqipëri

Ziagul Azimi është 27 vjeç. Në Afganistan punonte gazetare për të drejtat e grave në një televizion në Kabul. Por tashmë ka lënë aty familjen...

Formula e mundshme e transferimit të Ronaldos në Manchester City

Cristiano Ronaldo mund të rikthehet në Premier Ligë në ditët e ardhshme. Koha dhe kërkesa e lartë e Juventusit për çmimin e kartonit të...

Ronaldo për Juven: Një histori dashurie…

Rreth gjysmë ore pasi u zyrtarizua te Manchester United, ka ardhur edhe përshëndegtja emocionuese në dukje e Cristiano Ronaldos për atë që la sot,...

Tayna duket plot stil teksa pozon nga jahti luksoz në Turqi

Ajo është njëra nga reperet më të pëlqyera në tregun muzikor shqiptar. Bëhet fjalë për Taynën, e cila tashmë ka arritur të marrë vëmendje të...

Jorginho, futbollisti i vitit

Çmimi kryesor individual që i jep UEFA i takon futbollistit të Chelsea-t Jorge Jorginho. Jorginho ka rrëmbyer çmimin e “Futbollistit të vitit”. Ai pati konkurrencë të...

Bali Muharremaj viziton Qendrën e Mjekësisë Familjare në Studençan

Kryetari i Suharekës Bali Muharremaj mëngjesin e sotëm ka vizituar Qendrën e Mjekësisë Familjare në Studençan, ku u njoftua me kushtet dhe shërbimet mjekësore...

Kurti: Sot pritet të vijnë në Kosovë edhe 53.200 vaksina anti-COVID

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar qytetarëve nëpërmjet një videomesazhi, ku u ka bërë thirrje që të vaksinohen. Ai ka treguar se sot...

“Askush si ai në tre sezone”, Juventusi përcjell Ronaldon me një letër emocionuese

Cristiano Ronaldo mendoi t’i jepte karrierës së tij një fund të denjë për skenar filmi. Portugezi u rikthye te Manchester United, aty ku u...

Prizren: Dy të vdekur dhe 276 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se Komuna e Prizrenit ka regjistruar 276 raste...

Ja sa qytetarë humbën jetën dje nga Covid-19 në Prizren

Ministria e Shëndetësisë, ka bërë të ditur se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 36 viktima dhe 1 mijë e 630...

Vrasja në Suharekë, dëshmitari: Viktima lëshoi një të sharë, pastaj i akuzuari e qëlloi me disa plumba

Në Gjykatën Themelore në Prizren, ka dëshmuar dëshmitari Liman Aliu për vrasjen e Shaip Krasniqit nga Sylejman Ahmeti vitin e kaluar, për shkak të...

Prizren, pronari i lokalit kanos policin pas gjobitjes

Një klub nate mbrëmë në Prizren punonte në kundërshtim me vendimet e qeverisë, raporton PrizrenPress Gjatë shqiptimit të gjobës pronari i lokalit në shenjë pakënaqësie...

Shuhet dirigjenti i njohur i fëmijëve

Është ndarë nga jeta muzikanti i shquar shkodran Kujtim Alija. Lajmin e hidhur e dha në rrjetet sociale kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi.   Largimin e parakohshëm...

E kryer, Allegri e konfirmon largimin e Cristiano Ronaldos

Tashmë është e konfirmuar edhe zyrtarisht nga ana e trajnerit, Massimiliano Allegri – Cristiano Ronaldo i ka ditët e numëruara te Juve. Sipas Allegrit, CR7...

Vazhdon gjendja e rënduar: 18 të vdekur, 1 mijë e 891 raste të reja

  Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 18 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe një mijë...

Caktohet data se kur do të fillojë viti shkollor

Takimi mes ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia dhe kryetarëve të komunave ka mbaruar. Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës,  Sazan Ibrahimi ka thënë për...

Lajmet e Fundit