30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Kush është “ariu shqiptar” që nuk njeh asnjë humbje deri tani, radhën e ka ukrainasi

“Ariu shqiptar” Reshat Mati do të ndeshet ditën e shtunë ndaj ukrainasit Vladyslav Baranov, ku do të kërkojë fitoren e 11-të në karrierën e tij profesionale.

Kundershtari i Matit ka 7 fitore, 10 humbje e dy barazime, kurse nga ana tjetër shqiptari nuk ka pësuar asnjë humbje.

Në letër Reshat Mati është dukshëm favorit bazuar dhe në koefiçientet e bastoreve amerikane. Pas kësaj fitoreje pritet që Reshat Mati të përballet ndaj boksierëve me rekord më të mirë, në mënyrë që të tentojë fitimin e titujve botërorë. /Sport Ekspres

Më Shumë

Aktakuzë ndaj varrmihësit për marrje ryshfeti (VIDEO)

Gjatë të martës, Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.K., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se i njëjti...

Befasi, Fabian Ruiz afër transferimit në PSG

Paris Saint-Germaini është afër transferimit të Fabian Ruiz nga Napoli.   Kështu ka bërë të ditur gazetari i njohur Fabrizo Romano, i cili është shprehur se...

Lajmet e Fundit