18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Kushtetuesja pa tre gjyqtarë

GjykataKushtetuese e KosovesShumë shpejt Gjykata Kushtetuese do të mbetet pa tre gjyqtarë, atyre u skadon mandati në fund të muajit gusht. Nëse nuk merret ndonjë vendim për kryeparlamentarin atëherë rrezikohet thellimi i krizës politike.

Me 31 gusht do t’u skadoje mandati tre gjyqtareve nderkombetare te Gjykates Kushtetuese. Nese deri ne kete date Kushtetuesja nuk merr ndonje vendim rreth kryeparlamentarit, kriza politike e institucionale mund te thellohet meqe pamundesohet marrja e vendimeve ne Kushtetuese si pasoje e mungeses se kuorumit./Zëri/

Më Shumë

Hera e parë në historinë botërore të Ballkanit që fitojnë të gjithë!

 Rexhep Hoti E dijshmja dhe vlera për shqiptarët ka kohë – shekuj, që është faktor i huaj përballë interesave të tyre kolektive. Duke mos qenë...

Përleshje mes nxënësve në një shkollë fillore në Prizren, 15-vjeçari ther me thikë shokun e klasës

Rrahjet e përleshjet mes nxënësve në shkollat fillore e të mesme janë shumë të shpeshta. Drejtoritë shpesh detyrohen të kërkojnë ndihmën e Policisë për...

Lajmet e Fundit