11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

MASHT: Asnjëherë s`kemi nostrifikuar diploma të fakulteteve private të Shqipërisë

Nehat MustafaZëvendësministri në detyrë i Arsimit, Nehat Mustafa, ka thënë se MASHT gjithmonë ka pasur dyshime për diplomat e lëshuara nga Insititcionet e arsimit të lartë privat në Shqipëri.

“MASHT asnjëherë nuk e ka nostrifikuar asnjë diplomë të institucioneve të arsimit të lartë privat në Shqipëri”, ka thënë Mustafa për Epokën e Re.

Më Shumë

Trump do të bëhet ish-presidenti i parë i ShBA-së që përballet me akuza penale

Donald Trump do të bëhet ish-presidenti i parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës që do të përballet me akuza penale si pjesë e...

24 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 24 vjet më...

Lajmet e Fundit