13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Kuvendi vendos të mos diskutojë për Kumanovën

Me 50 vota kundër, 29 për dhe 5 abstenime, deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur ta fusin si pikë të rendit të ditës, diskutimin për ngjarjet e fundit në Kumanovë.

Propozimi erdhi nga Lëvizja Vetëvendosje!, por nuk u përkrah nga pozita me arsyetimin se duhet të kenë më shumë informata për atë çfarë ka ndodhur në Kumanovë.

Shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca, ka thënë se është e domosdoshme që të diskutohet për gjendjen në Kumanovë.

Më Shumë

Liria do ia mësyjë Podujevës me 20 autobus, ua siguron tifozëve biletat e tribunës jugore

  Klub i Futbollit, Liria ka njoftuar se ka siguruar të gjitha biletat e tribunës jugore të stadiumit “Zahir Pajaziti” në Podujevë, ku do të...

24 vjet nga rënia e dëshmorit Zenun Çoçaj

Sot, bëhen 24 vjet nga rënia e dëshmorit Zenun Çoçaj. Çoçaj ka rënë dëshmor në Gjonaj të Hasit. Bashkëluftëtarët e kanë çmuar lartë figurën e tij. Zenun...

Lajmet e Fundit