-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Ky është i ftuari i radhës nga Specialja

Po vazhdon vala e të ftuarve nga Gjykata Speciale.

Pas Sejdi Berishës nga Kijeva e Malishevës, i ftuari i radhës është Nevzat Kryeziu nga Suhareka.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i OVL-UÇK, Hysni Gucati.

‘’Tash u njoftova se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale, edhe veterani Nevzat Kryeziu nga Suhareka, pjesëtar i Zonës Operative të Pashtriut’’, deklaroi Gucati.

Kjo është ftesa e dytë brenda kësaj dite që ka dërguar Specialja.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në fshatrat e Rahovecit

24 vite më parë, forcat paramilitare serbe kryen krim të tmerrshëm në disa prej fshatrave të Rahovecit. Në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë u masakruan...

Zelensky viziton Khersonin, thotë se gjithçka do të “ndërtohet nga e para”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar rajonin jugor Kherson, duke inspektuar infrastrukturën lokale, dhe premtoi se “gjithçka që do të ndërtohet nga zero”, pas...

Lajmet e Fundit