31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Lajçak sot viziton Beogradin, takohet me Vuçiqin

Emisari për dialogun i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, sot do të jetë për vizitë në Serbi.

Ai do të takohet nga ora 11:00 me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Lajçak pati vizitë në Kosovë javën e kaluar ku u takua me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin dhe liderët opozitarë.

Kryenegociatorët e Prishtinës dhe Beogradit do të takohen këtë të enjte në Bruksel.

Më Shumë

Ulja e temperaturave, MSh-ja: Sot përfundon vendimi për kufizimin e orarit të punës

Pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Institutin Hidrometeorologjik, ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vendimi për kufizimin e orarit të punës...

Në cilin qytet zviceran do të mbahet Eurovision2025?

Eurovizioni i vitit të ardhshëm do të zhvillohet në qytetin e Bazelit ose Gjenevës, njoftoi Korporata Zvicerane e Transmetimeve. ”Qytetet Zyrih dhe Bernë nuk janë...

Lajmet e Fundit