8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Latifi nënshkruan memorandumin “Bëhu partneri im për mirëqenie”

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, së bashku me drejtorin ekzekutiv të OJQ “Advancing Together (AT)”, Bashkim Ibishi, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për zbatimin e projektit “Bëhu partneri im për mirëqenie”, që ka për qëllim fuqizimin e komuniteteve lokale, duke kontribuuar në hartimin, zbatimin dhe monitorimin e planeve dhe projekteve në lidhje me komunitetet.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

“Këto projekte ofrojnë një nxitje për anëtarët e komuniteteve jo-shumicë dhe autoritetet lokale. Andaj, ne si komunë mbetemi të përkushtuar në fuqizimin dhe mbështetjen e tyre, në mënyrë që të rritet mirëqenia”, ka thënë pas nënshkrimit kryetari Latifi.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të matematikës

Më Shumë

Liria e Fushë-Kosova / Pa gola

Dueli i skuadrave që gjenden në zonën e rrezikshme mes Lirisë dhe Fushës Kosovës është mbyllur pa gola. Prizrenasit ndodhen në vendin e fundit me...

Moti për sot i vranët dhe me reshje shiu

Për të dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu. Era do të fryjë nga juglindja,...

Lajmet e Fundit