0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Latifi premton investime në Malësi të Vogël

latifi ne fshatin PolluzheEkzekutivi i Rahovecit ka mbajtur një takim me banorët e fshatit Malësi e Vogël. Në këtë takim janë diskutuar të arriturat dhe projektet që Komuna mund t’ju ofrojë qytetarëve të këtij vendi.

Kryetari i Komunës Smajl Latifi tha se takimet me qytetarë gjithmonë japin efekte pozitive, “sepse arrijmë të dëgjojmë nga afër për shqetësimet dhe propozimet e tyre”. “Kjo na jep mundësi të trajtojmë me kujdes kërkesat e qytetarëve dhe të arrijmë të inkorporojmë edhe ata në vendimmarrje. Në këtë mënyrë ne kemi mundësi të shpalosim edhe vizionin tonë për zhvillimet në komunën tonë”, tha Latifi.

Sipas tij, investimet janë bërë dhe po vazhdojnë të bëhen, sipas kërkesave të banorëve.

Kryetari Latifi, iu premtoi banorëve të këtij fshati se shkolla fillore do të përurohet në shtator. Sipas tij, vlera e këtij investimi arrin në 750 mije euro . “Mjetet janë ndarë nga buxheti komunal, por presim që të kemi edhe mbështetjen e ministrive përkatëse”, tha Latifi.

Ndër projektet e prezantuara nga kryetari Latifi, ishte edhe fillimi i kubëzimit të disa prej rrugëve kryesore të këtij vendi. “Kontrata është nënshkruar dhe punimet pritet të nisin sa më parë të jetë e mundur”, tha ai.

Banori i fshatit Musli Krasniqi, kërkoi që të zgjidhet problemi i ujërave të zeza. Asllan Morina, ndërkaq falënderoi kryetarin Smajl Latifi dhe drejtorin e Bujqësisë Artan Zenuni për ndihmën e dhënë me plehra kimik për 17 bujqit e këtij fshati.

Kryetari e ripërsëriti mendimin se problemi i ujërave të zeza është një punë që së shpejti do të gjejë zgjidhje.

Duke folur për ndriçimin publik kryetari u shpreh se me përfundimin e punimeve të kubëzimit të rrugëve dhe kanalizimit do të fillojë edhe me ndriçimin e rrugëve të këtij fshati./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Rexhepi: Jam kundër Asociacionit njëetnik, për mua s’është marrëveshje ndërkombëtare

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilja Rexhepi, ka folur për takimin e mbajtur në Ambasadën Amerikane ku u diskutua çështja e Asociacionit të Kosovës.   Rexhepi tha se...

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

Lajmet e Fundit