13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Latifi takon shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Sllovakisë: Rahoveci ka potencial për investime

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Sllovakisë në Prishtinë, Rastislav Kostilnik.

Latifi ka falënderuar për vizitën dhe e ka njoftuar me veçantitë, të arriturat si dhe mundësitë që ka Rahoveci.

“Po ashtu e informova, se komuna e Rahovecit rangohet shumë lart në performancë, transparencë dhe në shumë aspekte të qeverisjes. Para z. Kostilnik paraqita edhe potencialin e madh që ka Rahoveci për investime në shumë fusha, posaçërisht investimet që pritet të bëhen në fushën e energjisë së ripërtërishme”, ka theksuar Latifi pas takimit.

Më Shumë

Gjermania dërgon tanke Leopard në Ukrainë

Ngarkesa e parë e tankeve Leopard 2 nga Gjermania është dërguar në Ukrainë, tha ministria gjermane e Mbrojtjes. 18 tanke luftarake kryesore të fundit u...

Del videoja, momenti kur ish-nxënësja hyn me automatik në shkollë dhe vret 6 persona në SHBA

Tre të rritur e tre fëmijë të moshave 8-9 vjeç u vranë gjatë të shtënave me armë në një shkollë private të krishterë në...

Babait

Lajmet e Fundit