18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

LDD-ja e gatshme për zgjedhjet nacionale

Daci-lddLidhja Demokratike e Dardanisë (LDD), është e gatshme për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare.
Në takimin e Kryesisë së LDD-së, Nexhat Daci ka njoftuar shkurtimisht për aktualitetin politik në Kosovë, kurse pikë kryesore e rendit të ditës ishte përgatitja për zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Kosovë.

Kryesia e LDD-së, pas diskutimeve të të gjithë anëtarëve të pranishëm në mbledhje, ka vendosur unanimisht rreth numrit të kandidatëve për deputetë, të cilët LDD-ja duhet propozuar në listën e përbashkët të koalicionit AAK-LDD si dhe rreth kritereve që ata kandidatë duhet plotësuar për t’u propozuar.

Kryetari Daci dhe kryesia e LDD-së, kanë kërkuar nga degët që propozimet e tyre të sillen në selinë e partisë gjatë javës tjetër.
Kryetari Daci, gjithashtu ka vlerësuar shumë lartë vizitat dhe mbledhjet e Kryesisë së LDD-së në Degët e Mitrovicës dhe Gjilanit dhe organizimin e degëve përkatëse.

Më Shumë

Familjarët thanë se nuk iu dha ndihma nga mjekët, Spitali i Prizrenit: Pacientja erdhi në gjendje të rënduar

Në orët e para të mëngjesit të së martës, një grua në Spitalin Rajonal të Prizrenit kishte vdekur, e kjo sipas një familjari nga...

Mbappe: Nuk do ta gjejë askund atë që kam pasur tek PSG

  Sulmuesi Kylian Mbappe, i cili luajti këtë të shtunë ndeshjen e tij të fundit me skuadrën franceze PSG-së, pranoi se është i mërzitur për...

Lajmet e Fundit