16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

LDK-ja në Prizren thotë se Haskuka po realizon punime në prag të zgjedhjeve

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren akuzon pushtetin lokal se po realizon punime në prag të zgjedhjeve.

Sipas këtij subjekti politik, realizimi i punimeve në sezonë ka vështirësuar qarkullimin në Lagjen e Trimave .

“Qeveria lokale udhëhequr nga kryetari Mytaher Haskuka, në prag të zgjedhjeve është kujtuar për Lagjen e Trimave”, thuhet në reagimin e LDK-së.

“Në kulmin e sezonit, kur edhe kjo lagje ngarkohet me ardhjen e bashkëatdhetarëve, është vështirësuar edhe më shumë qarkullimi”.

“Po punohet sa për sy e faqe, ose sa për t’i dhënë tender ndonjë kompanie të afërt me pushtetin”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Burri tenton ta fusë me dhunë në veturë ish-gruan e tij në Suharekë

Një grua e cila kishte urdhër mbrojtje nga gjykata, ka njoftuar policinë se ish-bashkëshorti i saj ka tentuar që me dhunë ta fuste në...

Lajmet e Fundit