18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Legjislatura e pestë hyn në javën e fundit

Kuvendi_i_Kosoves_7Veç edhe javën e ardhshme pritet të ketë jetëgjatësi legjislatura aktuale, e pesta prej pasluftës. Vullnetshëm pritet të shpërndahet, për t’u hapur rrugë zgjedhjeve të parakohshme nacionale.

Subjektet kryesore parlamentare po i mëshojnë datës 8 qershor, si më e mundshmja për organizim të zgjedhjeve. Kjo datë është propozuar nga kryeministri Hashim Thaçi dhe për të ka marrë mbështetjen edhe të subjekteve kryesore në opozitë, të cilat duan largimin e tij sa më shpejt.

Por ka një drojë – jo e gjithë trupa e deputetëve të subjekteve në pushtet e duan ndërprerjen e mandatit tash, e për pasojë mund edhe të mos votojnë pro shpërndarjes së Kuvendit../koha ditore/

Më Shumë

Fondacioni Golden Eagle ndan 5,000 euro për 18 vjeçarin nga Prizreni

Fondacioni Golden Eagle ndan 5,000 Euro për 18 vjeçarin nga Prizreni, Argjend Jonuzaj dhe bën ftesë për të gjithë shqiptarët që t’u dalin në...

Kalon marrëveshja e bashkëfinancimit për hartimin e projektit për ndërtimin e tunelit në rrugën Tetovë-Prizren

Kuvendi i Kosovës ka kaluar edhe Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së bashkëfinancimit për hartimin e Projektit për ndërtimin e tunelit në rrugën Tetovë-Prizren,...

Lajmet e Fundit