19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Vihet në dyshim mbikëqyrja parlamentare e AKI-së

Bashkim Smakaj ka konfirmuar të premten se organizata që drejton nuk mbikëqyret nga Kuvendi i Kosovës.

Shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës ka injoruar ftesën e Komisionit Parlamentar për të raportuar për skandalet në organizatën që drejton, përfshirë arrestimin e zyrtarit të lartë, Isuf Lumi, i zbuluar se diplomën e shkollës së mesme e ka fals.

Smakaj nuk e ka njoftuar fare Komisionin për këtë, duke i lënë anëtarët të presin për disa minuta dhe të shpërndahen pa dëgjuar versionin e Smakajt për diplomën e Lumit.

Nënkryetari i Komisionit, Fadil Demaku, e ka quajtur të papërgjegjshëm, joinstitucional dhe veprim joligjor mosardhjen e Smakajt për të raportuar. Komisioni i ka bërë një ftesë të dytë për të martën/koha ditore/

Më Shumë

Urgjencë mjekësore në aeroplan, përfaqësuesi i Mike Tysonit tregon se çfarë ndodhi

Mike Tyson pati një urgjencë mjekësore në një aeroplan dhe për këtë, përfaqësuesi i tij ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur. Boksieri profesionist 57-vjeçar ishte...

Në Gjonaj të Hasit përkujtohet 25 vjetori i “Shigjetës”

Në Gjonaj të Hasit po përkujtohet 25 vjetori i Operacionit “Shigjeta”, Drejtimi Operativ 2. Në këtë manifestim përkujtimor po marrin pjesë ish-udhëheqës të luftes së...

Lajmet e Fundit