37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Leme Xhema, kosovarja e vetme në Interpol

Leme XhemaJanë 48 shtetas të Kosovës që kërkohen anembanë botës nga Interpoli. Ky është rrjeti më i madh ndërkombëtar policor që merret me identifikimin dhe prangosjen e të shumëkërkuarve, të arratisur nga drejtësia.

Organet e rendit janë në kërkim të shtetasve shqiptarë e serbë të Kosovë, në mesin e të cilëve ka edhe nga pakicat. Por aty ndodhet edhe një fotografi femre. Në fakt është e vetmja femër që kërkohet nëpërmjet Interpolit nga drejtësia kosovare, shkruan Tribuna.

Kjo është Leme Xhema, ish-drejtoreshë e Postës dhe Telekomit të Kosovës. Ajo është e dënuar nga gjykata me tri vjet burg për veprën penale të “shpërdorim të detyrës zyrtare dhe nënshkrimit të dëmshëm të kontratës”

Më Shumë

E papërsëritshmja, Madonna sot feston 64 vjetorin e lindjes

Madonna sot është plot 64 vjeçe. Këngëtarja legjendare sot ka ditëlindjen dhe kësisoj nuk ka se si mos ta kujtojmë ikonën e popit botëror dhe...

Zjarr në një kishë në Egjipt, vdesin 41 persona

Të paktën 41 persona kanë vdekur nga zjarri në një kishë në qytetin egjiptian të Gizës. Flakët shpërthyen derisa 5 mijë besimtarë u mblodhën për...

Sonte nis Beerfest

Lajmet e Fundit