13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Metodat e reja me profesorë të vjetër

UPZProfesorët e moshës mbi 65 vjeç janë bërë problem për studentët e Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”. Sipas tyre, këta profesorë, përveç se mungojnë në ligjërata, edhe mënyrën e vlerësimit nuk e kanë në bazë të standardeve të Bolonjës.

“Disa profesorë kanë mbetur shumë mbrapa me mënyrën e vlerësimit, që është e shekullit I më duket. Nuk i marrin parasysh seminaret, angazhimin tonë gjatë vitit akademik, testet që i mbajmë, mungojnë shumë herë në ligjërata, kurse në provim kërkojnë që përgjigjja të shkruhet ashtu siç është në libër, pikë e presje”, thotë I. B, student i vitit të dytë të Ekonomikut,shkruan Tribuna.

Njëjtë mendon edhe studentja e Fakultetit të Edukimit, V. G.

Horoskopi 27 shtator 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur...

Në rigjykim, ish-inspektori deklarohet i pafajshëm për mosrrënimin e ndërtimeve pa leje në Prizren

Ish- inspektori i ndërtimit në Prizren, Nexhmedin Musliu nuk e ka pranuar fajësinë për akuzën se ka kryer dy vepra penale të korrupsionit. Ai...

Lajmet e Fundit