-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Lezhë, zbulohet një urë 900-vjeçare në Komunën Kallmet

ura ne lezhNjë urë 900- vjeçare është zbuluar në fshatin Rrabosht në Komunën Kallmet.

Specialistët e monumenteve kanë konfirmuar se ura i përket viteve 1100. Ura e zbuluar njihet nga banorët si “Ura e Plakut Gjon”. “E dinim që kjo urë ekzistonte, ajo ishte e mbuluar me ferra dhe shkurre”- kanë deklaruar banorët.

Më Shumë

33 vjet nga nisma për pajtimin e gjaqeve

Më 2 shkurt 1990 me nismën e Anton Çettës nisi në Kosovë aksioni atdhetar e humanitar i faljes së gjaqeve, që mori përmasa të...

Gara shpejtësie në autostradën “Ibrahim Rugova”, Policia shqipton 21 gjoba e konfiskon një veturë

Policia e Kosovës ka njoftuar se kishte marrë para disa ditëve informata se po planifikohej të organizohej një garë shpejtësie në autostradën “Ibrahim Rugova”. Policia,...

Biseda me djalin

Lajmet e Fundit