25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Limaj ka nënshkruar me Mustafën, merr postin e zv.kryeministrit dhe dy ministri

Kreu i Nismës, Fatmir Limaj ka bërë të ditur se ka nënshkruar marrëveshjen e koalicionit me Lidhjen Demokratike, raporton Gazeta Express

“Ne sot së bashku me kryetarin e LDK’së dhe kandidatin për kryeministër kemi arritur marrëveshje koalicioni. Pas zhvillimeve të kohëve të fundit, të gjithë jemi dëshmitarë të asaj që ka ndodhë. Kosova ka nevojë për një qeveri që e mbikqyrë parlamentit, i përgjigjet dhe një qeveri që mund të funksionojë sipas ligjeve”, ka thënë ai, derisa ka treguar edhe për ministritë që do të marrin.

“Tash do të del marrëveshja. Nisma ma e interesume ka qenë si me ardh një mundësi me kalu krizën, ne do të kemi dy ministri dhe zëvendëskryeministrin”, tha ai.

Limaj megjithatë nuk i ka bërë publik emrat e ministrave të partisë së tij./GazetaExpress/

 

Më Shumë

Vuçiq jep dorëheqje nga partia e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga partia të cilën ai e udhëheq, SNS. Ai, në tubimin që mbajti sot tha se kjo...

Kurti në Kuvend: Jepjani mbështetjen Policisë e cila është në vijë fronti me milicinë fashiste

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para deputetëve në Kuvend ka folur për situatën në veri të vendit. Ai tha se për gjendjen në terren deklaratat...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit