3.1 C
Prizren
E enjte, 25 Shkurt, 2021

Lista e plotë e LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës, pas përfundimit të afatit për aplikim në Komisionin Qëndror Zgjedhor për zgjedhjet e 14 shkurtit, ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë.

Listës i prinë kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, teksa pas tij vijnë Kujtim Shala, Ministrja e Kulturës Hykmete Bajrami, si dhe Ministri i Brendshëm në detyrë, Agim Veliu,.

Behgjet Pacolli, kryesues i AKR’së, parti kjo e cila është pjesë e koalicionit me LDK’në, është vendosur i pesti në listë.

Lumir Abdixhiku nuk është vënë as në 10-shen e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga ana e LDK’së:

1. Avdullah Hoti

2. Kujtim Shala

3. Hykmete Bajrami

4. Agim Veliu

5. Behgjet Pacolli

6. Lirije Kajtazi

7. Anton Quni

8. Arben Gashi

9. Ardita Dushi

10. Driton Selmanaj

11. Lumir Abdixhiku

12. Doruntine Maloku Kastrati

13. Besian Mustafa

14. Arban Abrashi

15. Besa Gaxherri

16. Ardian Shala

17. Armend Zemaj

18. Vlora Dumoshi

19. Frasher Demaj

20. Imet Rrahmani

21. Valentina Bunjaku Rexhepi

22. Ibrahim Makolli

23. Shkemb Manaj

24. Marigona Geci

25. Shkelzen Hajdini

26. Hatim Baxhaku

27. Rrezarta Krasniqi

28. Muharrem Svarqa

29. Ilir Ferati

30. Saranda Musliu

31. Fidan Rekaliu

32. Shkumbin Gashi

33. Vlora Limani Hajnuni

34. Islam Pacolli

35. Florian Dushi

36. Besart Dreshaj

37. Fetah Rudi

38. Sali Asllanaj

39. Ganimete Ismajli

40. Ekrem Hyseni

41. Faton Bislimi

42. Brikenda Kryeziu

43. Xhavit Uka

44. Jetlir Zyberaj

45. Mimoza Shahini

46. Hysni Gerguri

47. Fadil Gashi

48. Filloreta Berisha

49. Brahim Selimaj

50. Shefqet Shehu

51. Fatlume Jaha

52. Fahredin Spahija

53. Ali Topalli

54. Mirlinda Sopi-Krasniqi

55. Adnan Merovci

56. Feim Salihu

57. Myvera Mustafa

58. Visar Hoti

59. Jeton Biqkaj

60. Fatbardha Emini Halabaku

61. Fehmi Cena

62. Ibrahim Kryeziu

63. Ardita Rrahmani

64. Nuredin Ibishi

65. Avdi Pireva

66. Flutura Beka Kamberaj

67. Mirsad Sylejmani

68. Ilir Hasani

69. Kaltrine Demiri

70. Anton Berisha

71. Salih Morina

72. Lindita Bellaja

73. Adnan Lahu

74. Defrim Gashi

75. Zahide Gervalla

76. Flamur Sefaj

77. Bahtir Kastrati

78. Buleza Kuci

79. Ramiz Ramadani

80. Bexhet Xheladini

81. Rita Spahiu

82. Ajet Avdili

83. Shefki Gashi

84. Violete Osaj Tafilaj

85. Shefket Kolgeci

86. Zenun Shala

87. Aferdita Morina Biffar

88. Qendrim Selimi

89. Selajdin Fanaj

90. Alma Lama

91. Blerim Rexhbogaj

92. Valdet Hoxha

93. Qibrije Hoxha

94. Isa Shabani

95. Xhelal Krasniqi

96. Sabrije Drancolli

97. Nazmi Iberdemaj

98. Veton Gashi

99. Drenusha Zeka

100. Syle Hoxha

101. Shpetim Sojeva

102. Arlinda Uka

103. Fadil Halili

104. Ismail Kasumi

105. Sabedin Berisha

106. Ismet Maki

107. Hasan Qyqalla

108. Isa Podrimja

109. Ibrahim Syla

110. Fitim Havolli

Më Shumë

Quni ‘fair play’ në garën për kryetar të LDK-së, tregon se a ka folur me Vjosa Osmanin

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, të premtën në Pressing të T7 e ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar...

Gazetari Orhan Galushi kthehet në Prizren për t’i ndihmuar bashkëqytetarët romë

Bëri mijëra kilometra që të vijë në Prizren dhe të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Orhan Galushi ka 35 vjet që është larguar nga...

Specialja mban seancën e radhës ndaj krerëve të OVL e UÇK-së

Zyra e Prokurorit të Specializuar do të mbajë sot seancën për dy krerët e OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Konferenca e Gucatit dhe Haradinajt...

“Young Queen” nga Mimoza, dedikim për Kosovën

Këngëtarja kosovare e cila po e zhvillon karrierën e saj muzikore jashtë kufijve, Mimoza, e ka lansuar videoprojektin e ri me titull “Young Queen”,...

Shefi i UNICEF-it: Duket sikur jam i vetmi me maskë në Prizren

Shefi i zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Murat Sahin, gjatë një vizite në Prizren, ka kritikuar për mos vendosjen e maskave kundër COVID-19. Përmes një...

Motër e vëlla gjenden në Prizren, mësohet arsyeja e daljes nga shtëpia

Një prind nga fshati Vranjak i Rahovecit i ka raportuar si të zhdukur në polici djalin dhe vajzën e tij. Fëmijët e moshës 13 dhe...

Klinaku: Publikimi i dosjeve të UNMIK-ut është dashakeqës dhe me pasoja

Kryetari në detyrë i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se publikimi i dosjeve të UNMIK-ut rreth vrasjeve të Xhemajl Mustafës dhe Ekrem Rexhës është...

Mbahet seanca fillestare ndaj ish-drejtorit të Administratës së Prizrenit

Të mërkurën, në Gjykatën Themelore në Prizren, është mbajtur seanca fillestare ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit, Ilir Baldedaj, i cili po...

E vodhën dhe e therën një person, arrestohen dy grabitësit në Suharekë

Policia e Kosovës ka arritur t’i arrestojë dy grabitës në fshatin Sopijë të Suharekës, të cilët kishin sulmuar me thikë dhe e kishin vjedhur...

Vdes në moshën 79-vjeçare poeti i njohur shqiptar

Ka vdekur në orët e para të mëngjesit të sotëm në moshën 79-vjeçare, poeti vlonjat Lefter Çipa. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta...

Theret me thikë 17-vjeçari në Prizren, kjo është gjendja e tij

Sot rreth orës 15:30, Emergjenca e Spitalit të Prizrenit ka njoftuar se aty është sjell një person i therur me thikë, por që ndodhej...

Dy të vdekur në Prizren nga Covid-19

Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (67, 80, 55...

Fundi i “votës borxh”

Zgjedhjet e 14 shkurtit treguan se qytetarët nuk ia kanë votën borxh asnjë partie dhe nuk janë peng i askujt. Ata zgjodhën t’i ndëshkojnë...

Ndahen 40 mijë euro për organizimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, ka marrë vendim për ndarjen e 40 mijë eurove për organizimin e Epopesë së...

Këto janë masat e reja anti- Cvid në Prizren

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka marrë vendim që të miratohen masat e veçanta për mbrojtjen nga pandemia COVID-19, në Komunën e...

A ua la shenjë largimi i Vjosa Osmanit dhe pse po garon për kryetar të LDK’së, tregon Quni

Ish-ministri dhe kandidati për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit, Anton Quni, ka konfirmuar kandidaturën për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Quni ka...

Lajmet e Fundit