11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Lojërat e fatit, policia konfiskon një numër pajisjesh në Prizren

Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion me urdhëresë të lëshuar nga gjykata ka kontrolluar tri lokale në lokacione të ndryshme në fshatin Zhur dhe Gernqare të Prizrenit, , nën dyshimin për veprën penale ‘organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’.

Si prova materiale janë konfiskuar gjashtë shtëpiza të kompjuterit, një laptop, katër telefona, para të gatshme dhe një numër i konsiderueshëm i tiketave të lojërave të fatit.

Lidhur me rastet janë intervistuar tre të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë të cilët pas intervistimit lirohen në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Rexhaj i VV-së: Nuk zgjedhim tjetër presidente përveç Osmanit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka komentuar mundësin e rrëzimit të presidentes Vjosa Osmani pas një vendimi të Kushtetueses lidhur me votat e...

Lajmet e Fundit