-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Lulëzim Kabashi nënkryetar i Mujës

Lulezim KabashiiKoalicioni AAK-LDD në Prizren është përcaktuar për emrat e drejtorëve të Qeverisë “Muja III”. Lulëzim Kabashi është caktuar nënkryetar i Komunës së Prizrenit.

Drejtor i Administratës do të jetë, Ilir Baldedaj, i Drejtorisë së Zhvillimit Ekonomik dhe Turizmit, Mensur Bytyçi, ndërsa  Pal Geci, drejtor i Drejtorisë së Bujqësisë.

Ilir Baldedaj ka konfirmuar se është caktuar drejtor i Drejtorisë së Administratës.

” Emërimi ynë është bërë me vota të fsheta”, tha  Baldedaj për “PrizrenPress”.

Ai tregoi se tre emrat janë propozuar nga kryesitë e të dya partive politike. “Ne nuk kemi pasur të drejtë vote. Konfirmimin e mbështetjes sapo e kam marrë edhe zyrtarisht”.

Qeveria “MujaIII”, pritet të formohet nesër në seancën e Asamblesë Komunale. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Todt për gjendjen e Schumacherit: Është pjesë e familjes time, e takoj rregullisht

Po  bëhen gati 10 vjet nga aksidenti me ski i Michael Schumacher, 7 herë kampionit të botës në Formula 1 dhe në gjithnjë këto...

Erling Haaland vendos rekorde të reja në Champions League

Sulmuesi i Manchester City-t, Erling Haaland ka thyer dy rekorde të reja të golave në Champions League, pasi shënoi në fitoren 3-2 të së...

Lajmet e Fundit