17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Muja përcaktohet për emrat e drejtorëve nga radhët e PDK-së

PDK-dega PrizrenEmrat e drejtorëve nga radhët e PDK-së në Qeverinë “Muja III”
Edhe Partia Demokratike(PDK) në Prizren është përcaktuar për drejtorët e Qeverisë “Muja III”. “PrizrenPress” jozyrtarisht ka arritur të mësojë emrat e drejtorëve të rinj të Ekzekutivit.

Drejtor i Drejtorisë së Arsimit, Nexhat Çoçaj
Drejtor i Urbanizmit, Nijazi Kryeziu
Drejtor i Shëndetësisë, Nexhip Berisha
Drejtor i Shërbimeve Publike, Hasan Hasani

Burimet e “PrizrenPress”-it bëjën të ditur se kryetari Ramadan Muja, tashmë është përcaktuar përë këta emra të drejtorëve.

“ Muja i ka përzgjedhur këta emra dhe nuk besoj se do të ketë ndryshime”,tregon burimi brenda PDK-së./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Arrestohen dy gra në Prizren për prostitucion

Dy gra janë arrestuar në Prizren për mundësim ose detyrim në prostitucion. Policia në raportin 24-orësh të martën, njoftoi se ato janë dërguar në mbajtje...

Lajmet e Fundit