22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Lumezi takon të gjithë prokurorët e Kosovës

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka mbajtur takimin e parë me kryeprokurorët e prokurorive Themelore, Prokurorisë Speciale dhe Prokurorisë së Apelit.

Kryeprokurori Lumezi, gjatë këtij takimi ka kërkuar nga udhëheqësit e prokurorive, që të ketë një bashkëpunim të mirëfilltë mes të gjithë prokurorive të Republikës së Kosovës, me qëllim të ngritjes së efikasitetit të punës së prokurorit të Shtetit, pasi që ky është qëllimi i gjithë sistemit prokurorial.

Gjatë këtij takimi, kryeprokurori prezantoi strategjinë për reduktimin e lëndëve në gjykata, për të cilën strategji kërkoi që ta implementojnë të gjitha prokuroritë.

Po në këtë takim u bë raportimi i shkurtër prej secilit kryeprokuror duke i përmbledhur, të arriturat, sfidat dhe problemet me të cilat ballafaqohen prokuroritë që ata drejtojnë.

Ai kërkoi nga të gjithë kryeprokurorët që gjatë punës së tyre të bëhet identifikimi i rasteve më të ndjeshme dhe të vëzhgohen për së afërmi ecuria e tyre, për gjatë gjithë kohës sa është lënda në procedurë./Klan Kosova/

Më Shumë

Rama premton pushime unike pas jehonës së CNN-it për turizmin në Shqipëri

Media prestigjioze amerikane “CNN” e ka renditur Shqipërinë si një ndër 12 destinacionet turistike të kësaj vere. Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri Edi Rama...

“Dardanët” në Prizren e presin Zvicrën dhe Danimarkën

Kombëtarja A e Kosovës prej 19 korrik e deri më 05 gusht do të zhvilloj katër ndeshje në kuadër të parakualifikimeve për FIBA EuroBasket...

Lajmet e Fundit