20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Malisheva i kërkon Mustafës e Veselit kthimin e shërbimeve me Prizren

Kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Malishevës, Aziz Thaçi, përmes një shkrese zyrtare, ju është drejtuar Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, përmes së cilës, njoftohen dy organet më të larta të vendit, për mbështetjen e KK të Malishevës, lidhur e kërkesën kryetarëve të fshatrave, për ndalimin e kalimit të shërbimeve në Regjionin e Gjakovës dhe kthimin e tyre në regjionin e Prizrenit.

“Ne edhe një herë kërkojmë nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përkatësisht Qeveria e Republikës së Kosovës, që ti merrni në shqyrtim dhe në miratim, kërkesat e tona legjitime”, thuhet mes tjerash në shkresën e kryesuesit të KK të Malishevës, Aziz Thaçi.

“Shikuar në prizmin historik, Komuna e Malishevës, ishte e lidhur me rajonin e Prizrenit, ne nuk kemi dhe nuk ndiejmë asgjë të keqe për rajonin e Gjakovës, por ne jemi të thirrur ti mbrojmë interesin e qytetarëve në aspektin ekonomik, emocional, gjë që është vlerë demokratike të cilën ne duhet ta mbrojmë”, thuhet mes tjerash në shkresë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ky është pozicioni perfekt në seks për çiftet dembele që duan të kënaqen pa u lodhur shumë

Cili është pozicioni më i mirë pa shumë përpjekje fizike? Bërja e dashurisë do të jetë edhe më e zjarrtë dhe më emocionuese – dhe...

Turqia planifikon dërgimin e trupave shtesë në Kosovë

Turqia ka në plan që të dërgojë forca ushtarake në Kosovë gjatë së dielës dhe të hënës si përgjigje për kërkesën e NATO-së për...

Lajmet e Fundit