16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Malisheva ka mundësi të bashkëpunojë me qytetet në Danimarkë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka pritur sot në një takim pune, ish vëzhguesin e OSBE-së, Stig Skovbo,nga Danimarka, me të cilin ka biseduar për zhvillimet në Malishevë dhe për mundësitë e bashkëpunimit në mes të Malishevës dhe qyteteve në Danimarkë.

Kryetari Begaj, e ka falënderuar zyrtarin danez, Stig Skovbo, për vizitën e tij dhe e ka njoftuar atë me zhvillimet në Komunën e Malishevës, të arriturat, sfidat dhe nevojat që ka Malisheva, si komunë.

“Nga anë tjetër Stig Skovbo, është shprehur i kënaqur me të arriturat dhe zhvillimet e përgjithshme në Malishevë dhe ka shprehur gatishmërinë e tij për të krijuar lidhje në mes të Malishevës dhe vendeve në Danimarkë, me qëllim të krijimit bashkëpunimit të ndërsjellë”, shkruhet në komunikatën e dërguar nga Komuna e Malishevës.

Valverde: Kam fatin të luaj te Reali

Federico Valverde është kthyer në një katalizator të mesfushës së Real Madridit, teksa shihet si një prej yjeve në shkëlqen më shumë në organikën...

Specialja ua vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit

Fillimi i nëntorit do të shënojë përvjetorin e tretë të arrestimit të katër prej ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. E kur kjo kohë...

Lajmet e Fundit