22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Malisheva miratoi rregulloren për tatimin mbi pronën e paluajtshme

Asambleja ne MalishevKuvendi i Komunës së Malishevës, në mbledhjen e nëntë të këtij viti, pas shqyrtimit, miratoi projekt rregulloren e propozuar nga drejtoria për Buxhet dhe Financa, për tatimin mbi pronën e paluajtshme, për vitin 2014.

Në pikën e tretë të rendit të ditës, për buxhetin komunal për vitin 2014, me shumicë të votave, ky projekt buxhet nuk kaloi. Shqyrtimi, tjetër i buxhetit, pritet të bëhet në mbledhjen e ardhshme të Kuvendit të Komunës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

‘Shuhen’ shpresat për Shqipërinë, Brajan Gruda thirret nga Gjermania

Dy lojtarët gjermanë U-21 Brajan Gruda dhe Rocco Reitz do të kenë mundësinë të stërviten me skuadrën e të moshuarve përpara Euro 2024. Kur...

Spitali i Prizrenit pezullon operacionet e planifikuara, shkak mungesa e një ilaçi

Spitali i Prizrenit ka pezulluar operacionet e planifikuara (elektive) për shkak të mungesës së “Fentanil”-it, ilaç që përdoret kryesisht si qetësues dhimbjesh (analgjezik). Ndërkaq, operacionet...

Lajmet e Fundit