11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Mbi 100 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 107 aksidente në komunikacion.

Policia njofton se 32 aksidente ishin me persona të lënduar, kurse 75 aksidente raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu, Policia njofton se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 889 tiketa trafiku, ndërsa ka arrestuar 24 persona, ku 9 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Moti sot i vranët, në disa vende reshje shiu

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët, kur sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në disa vende do të ketë edhe reshje...

Në manifestimin ‘Stinët Poetike’ në Prizren, prezantohet poeti Hazir Luta

Shoqata për Kulturë dhe Art 'Fidani' në Prizren ka organizuar manifestimin letrar 'Stinët Poetike', duke sjellë në vëmendje krijimtarinë e shquar të poetit nga...

Lajmet e Fundit